E-mail: infprev4frica@esel.pt
InfPrev4frica - założenia projektu kształcenia studentów pielęgniarstwa w Afryce Subsaharyjskiej, Konferencja „Nowe trendy w pielęgniarstwie”, Poznań, Polska
W dniu 04.06.2024r odbyła się II edycja konferencji naukowo-szkoleniowej Nowe Trendy w Pielęgniarstwie organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Podczas wydarzenia zespół projektu InfPref4frica reprezentowany przez dr n. o zdr. Marlenę Szewczyczak przedstawił założenia i cele projektu dotyczące wdrożenia modelu pedagogicznego InfPrev4frica i scenariuszy symulacyjnych wykorzystywanych w szkoleniu studentów i profesjonalistów pielęgniarstwa oraz istotę wzmacniania umiejętności zapobiegania HAI w krajach Afryki Subsaharyjskiej.
Międzynarodowy Kongres badań pielęgniarskich (NursID) z udziałem zespołu projektu Infprev4frica
W dniach 6 i 7 maja 2024 roku w Szkole Pielęgniarstwa w Porto w Portugalii odbył się Międzynarodowy Kongres Badań Pielęgniarskich, znany pod nazwą NursID. Na tym wydarzeniu reprezentowany był zespół projektu InfPrev4frica, który podkreślił znaczenie rozwijania zdolności pedagogicznych w zakresie zapobiegania i kontroli zakażeń związanych z opieką zdrowotną (HAI). Podczas sesji podzielono się celami tego projektu w zakresie wdrożenia modelu pedagogicznego InfPrev4frica oraz scenariuszy symulacyjnych stosowanych w szkoleniu studentów i specjalistów pielęgniarstwa. W prezentacji podkreślono pozytywny wpływ projektu na wzmocnienie umiejętności edukatorów i mentorów, promując kompleksowe i zorientowane na odpowiedzialność podejście do nauczania profilaktyki HAI w krajach Afryki Subsaharyjskiej.
17. Międzynarodowa Konferencja Badań Pielęgniarskich, Lizbona, Portugalia
W maju 2024 r. w Lizbonie odbyła się 17. Międzynarodowa Konferencja Badań Pielęgniarskich, a zespół ESEL przedstawił Projektowi komunikat zatytułowany „Uma experiência transcontinental de capacitação para a mudança no Ensino de enfermagem. O projeto InfPrev4frica”, który otrzymał I Nagrodę za ten rodzaj komunikacji.
2. spotkanie absolwentów ESEL dotyczące dobrych praktyk
W dniu 11 marca 2024 r. w ESEL odbyło się II Spotkanie Dobrych Praktyk Absolwentów, którego celem było rozpowszechnianie dobrych praktyk, omówienie ich wkładu w klinice, w zarządzaniu i organizacji opieki nad obywatelami, rodzinami i społecznościami, a także dzielenie się doświadczeniami zawodowymi mającymi wpływ na opiekę pielęgniarską. W ramach tego wydarzenia członkowie zespołu ESEL, będący studentami studiów magisterskich, przedstawili komunikat promujący projekt ERASMUS +: InfPrev4frica i podzielili się swoimi doświadczeniami w ramach projektu ze społecznością naukową i akademicką ESEL, a także niektórymi interesariuszami partnerów.
Spotkanie pielęgniarek rodzinnych
W dniu 10 stycznia 2024 r. w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu odbyło się spotkanie pielęgniarek w celu omówienia zasad praktyki pielęgniarskiej, kompetencji pielęgniarek w świetle nowych przepisów oraz omówienia bieżących kwestii. W związku z tym wydarzeniem członkini zespołu Marlena Szewczyczak przedstawiła komunikat promujący projekt Erasmus+ i podzieliła się swoimi doświadczeniami z zainteresowanymi stronami.
„Kluczowe zagrożenia epidemiologiczne w praktyce położnych” podczas Konferencji Polskiego Towarzystwa Położnych
W dniach 8-9 grudnia 2023 r. Barbara Czech-Szczapa podczas wystąpienia konferencyjnego przedstawiła cele projektu Infprev4frica.
INFPREV4FRICA w czasie 5. konferencji pielęgniarstwa neurologicznego i psychiatrycznego
W dniu 8 grudnia 2023 roku w Poznaniu odbyła się V Konferencja Pielęgniarstwa Neurologicznego i Psychiatrycznego. Innowacje, wyzwania, perspektywy odbyła się w Poznaniu. Podczas konferencji Krystyna Jaracz w imieniu grupy projektowej przedstawiła idee i istotę projektu InfPrev4frica.
Spotkanie ESEL z Universidade Federal de Ciências da Saúde de Porto Alegre (UFCSPA)
We wrześniu 2023 r. ESEL powitał profesor doktora Adrianę Paz i związaną z nią profesor doktora Ritę Caregnato, obie z Federalnego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu w Porto Alegre (UFCSPA) na spotkaniu z członkami zespołu ESEL (Florinda Galinha de Sá i Maria do Rosário Pinto) w celu zaprezentowania programów budowania potencjału szkolnictwa wyższego w rozwoju w ESEL, gdzie ogłoszono projekt InfPrev4frica ERASMUS+.
Spotkanie ESEL z UNIUD - Uniwersytet w Udine
W październiku 2023 r. członkowie zespołu ESEL byli w Udine, gdzie promowali projekt InfPrev4frica ERASMUS +. Podczas różnych spotkań członkowie zespołu ESEL mieli okazję spotkać się ze specjalistami ze szpitala Santa Maria della Misericordia, którzy wykorzystują symulację jako strategię szkoleniową w celu poprawy wydajności, a także z profesorami i pielęgniarkami z Uniwersytetu w Udine, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie szpitalnego centrum symulacji i wykorzystują symulację jako strategię pedagogiczną w szkoleniu studentów pielęgniarstwa.Oprócz nagłośnienia projektu, uczestnicy mieli okazję zobaczyć obiekty centrum symulacji, a także jego program szkoleniowy struktury operacyjnej, uzyskując wkład w rozwój projektu InfPrev4frica ERASMUS +.
Baner promocyjny spotkania Infprev4frica w Mahajandze
Baner promocyjny spotkania inauguracyjnego „InfPrev4frica: Zwiększanie możliwości uczelni w Afryce Subsaharyjskiej w zakresie kształcenia studentów pielęgniarstwa w zakresie zrównoważonych i innowacyjnych praktyk zapobiegania i kontroli zakażeń"
DZIAŁANIA INFORMACYJNE